July 13-17, 2016
JiangsuNormal University
Organizers:Mu-Fa Chen(BNU), Ying-Chao Xie(JSNU)
Sponsors: School of Mathematics and Statistics, JiangsuNormal University
Key Laboratory of Mathematics and ComplexSystems of Ministry of Education,Beijing Normal University
Supporter: Jiangsu Normal University
Nation Natural Science Foundation ofChina(11131003)
Secretary:Wenchuang Zhou(Beijing Normal University) Tele andFax: 86-10-58809447 E-mail: rcstoch@bnu.edu.cn
Yinghui Shi (Jiangsu Normal University) E-mail:shiyinghui@jsnu.edu.cn
Website:http://math0.bnu.edu.cn/probab/Workshop2016/
Programme
07-13 | 07-14 | 07-15 | 07-16 | 07-17 | |||
08:15-09:00 | Chairman | Yingchao XIE | |||||
Opening and take picture | |||||||
Chairman | Mu-Fa CHEN | Renming SONG | Fuqing GAO | Chii-Ruey HWANG | Xia CHEN | ||
08:30-09:00 | Jie Xiong 熊捷 | Quansheng Liu 刘全升 | Aihua Xia 夏爱华 | Shinichi Kotani 小谷真一 | |||
09:00-09:30 | Yun-Shyong Chow 周云雄 | Ting-Li Chen 陳定立 | Xian-Yuan Wu 吴宪远 | Chenggui Yuan 袁成桂 | Dayue Chen 陈大岳 | ||
09:30-10:00 | Hanjun Zhang 张汉君 | Yueyun Hu 胡跃云 | Yuanyuan Liu 刘源远 | Bo Wu 吴波 | Junping Li 李俊平 | ||
Chairman | Zenghu LI | Jie XIONG | Feng-Yu WANG | Aihua XIA | Dayue CHEN | ||
10:30-11:00 | Kening Lu 吕克宁 | Renming Song 宋仁明 | Tiefeng Jiang 姜铁锋 | Zhao Dong 董昭 | Xia Chen 陈夏 | ||
11:00-11:30 | Xicheng Zhang 张希承 | Fubao Xi 席福宝 | Shui Feng 冯水 | Longjie Xie 解龙杰(11:00-11:20) | Litan Yan 闫理坦 | ||
Lujing Huang 黃璐静(11:20-11:40) | |||||||
11:30-12:00 | Xiaowen Zhou 周晓文 | Zechun Hu 胡泽春 | Jianhai Bao 鲍建海 | Jiang-Lun Wu 吴奖伦 | |||
Wei Mao 毛伟(11:40-12:00) | |||||||
Chairman | Kening LU | Yun-Shyong CHOW | Free Afternoon | Zhao DONG | |||
14:30-15:00 | Xiangdong Li 李向东 | Yaozhong Hu 胡耀忠 | George Yin 殷刚 | ||||
15:00-15:30 | Yanxia Ren 任艳霞 | Shang-Yuan Shiu 須上苑 | Xianping Guo 郭先平 | ||||
15:30-16:00 | Mei Zhang 张梅 | Guan-Yu Chen 陈冠宇 | Jinghai Shao 邵井海 | ||||
Chairman | Xiangdong LI | Yaozhong HU | George YIN | ||||
16:30-17:00 | Dong Han 韩东 | Fuqing Gao 高付清 | Lung-Chi Chen 陈隆奇 | ||||
17:00-17:30 | Dejun Luo 罗德军 | Chunhua Ma 马春华(17:00-17:20) | Hui Jiang 蒋辉(17:00-17:20) | ||||
Xin Chen 陈昕(17:20-17:40) | Xiaobin Sun 孙晓斌(17:20-17:40) | ||||||
17:30-18:00 | Chao Zhu 朱超 | ||||||
Yong Jiao 焦勇(17:40-18:00) | Xu Yang 杨叙(17:40-18:00) | ||||||